Forum Duyurusu: Forumda konu nasıl açılır? Konuya Resim nasıl eklenir?
Merhaba arkadaşlar, sizlerin sayesinde forumumuz beklediğimizden hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. Bizde bazı konuları netliğe kavuşturalım dedik. Bazı arkadaşlardan aldığımız şikayetler doğrultusunda konu nasıl açılır? veya resim nasıl eklenir? bulamadıklarını forumun çok karışık olduğunu söylediler. Bizde sizlere yardımcı olabilmek için bu konuda rehber oluşturduk.

Öncelikle forumda konu açabilmek için üye olmalı veya üye iseniz giriş yapmanız gerekiyor. Foruma giriş yaptıktan sonra konuyu açmamız gereken bölümü seçiyoruz.

resim

Girdiğimiz bölümün sağ üst ve alt tarafında yazan "Yeni Konu" butonunu seçiyoruz.

resim

Karşımıza aşağıdaki gibi bir görüntü çıkıcak burada başlığımızı ve yazmamız gerekenleri yazıyoruz. İşimiz bitirdikten sonra ister önizleme yaparak nasıl gözüktüğüne bakabilir isterseniz de yeni konuyu göndere basarak yazıyı gönderebilirsiniz.

resim

Eğer yazının içine görsel (resim) ekliyecekseniz ve nasıl eklemeniz gerektiğini bilmiyorsanız. Öncelikle yazıya ekliyeceğiniz resim pc deyse resimi hızlı resime yüklüyoruz. Yükledikten sonra gelen ekrandaki linklerden benim seçtiğim forumlar yazan 1. sini direk yazı içine yapıştırabilir veya 2. seçenekteki "resim direkt adresi" yazan yerdeki linki kopyalayarak yazı içindeki resim ekle butonuna basıp linki yapıştırdıktan sonra yazıya ekleyebilirsiniz.

resim

resim

D76aJl.png

Dilerseniz genişliğini veyahut yüksekliğini ayarlayıp ekleyebilirsiniz. Konuyu paylaşmadan önce önizleme yapıp resmin görünüp görünmediğine bakabilirsiniz.